top of page

Mgr. Marie Benešová

Mgr. Marie Benešová

Mgr. Marie Benešová

advokátka, emeritní společnice

+420 222 318 858

Paní Mgr. Marie Benešová se věnuje právu již více než 40 let. Do roku 1994 působila jako prokurátorka okresní prokuratury Kladno, po roce 1989 jako prokurátorka Generální prokuratury ČR, od roku 1994 jako prokurátorka Vrchního státního zastupitelství. V lednu 1999 přijala funkci Nejvyšší státní zástupkyně ČR, kterou jí nabídl tehdejší ministr spravedlnosti Otakar Motejl. Tuto funkci zastávala až do září 2005.

Od roku 2005 se věnuje trvale advokacii. V advokátní profesi působila nejprve ve dvou renomovaných pražských advokátních kancelářích, kde se seznámila i se svými nynějšími kolegy a ostatními partnery kanceláře. S nimi na počátku roku 2012 založila Advokátní kancelář Benešová Beránek Blaha s.r.o.

​Mgr. Benešová se rovněž aktivně věnuje politice. V roce 2007 se stala členem politické strany ČSSD. Až do roku 2010 působila ve stínové vládě ČSSD jako stínová ministryně spravedlnosti. V minulosti byla rovněž poslankyní Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky právě za stranu ČSSD. V současnosti Mgr. Benešová pozastavila výkon advokacie, neboť byla jmenována ministryní spravedlnosti České republiky.

​​ZAMĚŘENÍ
Odbornou specializací Mgr. Benešové podloženou četnými léty úspěšné právní praxe je právě oblast trestního práva, v níž se stala vyhledávaným odborníkem.

bottom of page